19 грудня 2017 року члени учнівської ради "СВІТ" длолучились до Всукраїнського уроку місцевого самоврядування. Урок проходив у Американському домі в місті Київ на який було запрошено представників лідерського руху шкіл міста Київ, лідери самоврядування інших шкіл України долучились до уроку онлайн. Тема уроку, яка обговорювалась: "Перебіг реформ децентралізації та НУШ". На зустріч були запрошені гості: Геннадій Григорович Зубко - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства; Павло Кузьмович Хобзей - заступник міністра освіти і науки України; Олександр Володимирович Слобожан - виконавчий директор асоціації міст України. Гості розповідали про переваги децентралізації у світлі створення НУШ. На Всеукраїнський урок до асоціації міст України (АМУ) було надіслано близько 500 запитань з різних навчальних закладів України, що стосувалися теми уроку, шляхом випадкового вибору кожен гість вибрав собі 2 запитання, на які почерзі давали відповідь. Наша школа також надіслала запитання "Чи очікується у 2018-2019 навчальному році скорочення обов'язкових предметів?", нажаль, наше питання не було обрано. У Г. Г. Зубка, учні запитували про шляхи залучення інвестицій для побудови автономної системи екологічних електростанцій (відповідь - кошти на побудову можна "попросити" у держави на подавши проект та залучаючи інвесторів) та про те, наскільки розвиток держави залежить від розвитку шкільного та місцевого самоврядування (відповідь - "Самоврядування - є той орган управління, який забезпечує сервіси у громаді"). До П. К. Хобзея учні адресували такі запитання: 1. Чи можливо предбачити реформою освіти запровадження вивчення курсу "Основи лідерства"? Відповідь - "У Законі про Освіту зареєтровані наскрізні навички. одним із них є лідерсво. Лідерські якості не розвиваються теоритично, вони розвиваються у дії". 2. Як зміниться роль громади у житті школи у світлі реформи освіти? Відповідь - "Для МОН важливо, щоб школа стала центром розвитку громади.". Для О. В. Слобожана лідери підготували такі питання: 1. Чи готові органи місцового самоврядування до розширення своїх повноважень для співпраці з учнями? Відповідь - "Так, готові. А реформа освіти, яка останні роки активно пвроваджується це засвідчує". 2. Як органи місцевого саморядування можуть залучати молодь? Відповідь - "Стажуванням учнів у органах місцевого самоврядування". Також високопосадовцям задавали питання присутні на уроці лідери, здебільшого питання були адресовані П. К. Хобзею, вони стосувались НУШ та співпраці учнів та вчителів у ній, він давав вичерпі відповіді. Наприкінці зустрічі гості привітали всіх з Новорічними святами, а АМУ приємно порадувала присутніх лідерів подарунками. Після уроку члени ради активно оговорювали урок.

Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.